چچ

تفاوت میان گروه و تیم چیست؟

یک گروه کاری به چندین نفر اطلاق می شود که برای هماهنگ کردن فعالیت های خود گرد هم می آیند، در حالی که یک تیم گروهی از افراد را گرد هم می آورد که هدف مشترکی دارند. درک تفاوت بین این دو اصطلاح برای بهبود روابط کاری شما مهم است. برای اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب بروید.

تفاوت میان گروه و تیم چیست؟

چه یک تیم جدید باشید یا یک گروه موجود، ایجاد یک محل کار لذت بخش با ارتباطات شفاف ضروری است. با کمال تعجب، تفاوت زیادی بین رهبری یک گروه در مقابل یک تیم وجود دارد.

با اینکه ممکن است هر دو مشابه به نظر برسند، اما تفاوت‌های کلیدی زیادی بین این دو وجود دارد که می‌تواند بر نحوه کار شما تأثیر بگذارد.

برای بهبود روابط کاری خود، درک تفاوت‌های بین گروه و تیم و ترغیب استفاده از سبک‌های ارتباطی سالم در محل کار مهم است .

گروه در مقایسه با تیم

گروه مجموعه‌ای از افراد است که تلاش‌های خود را هماهنگ می‌کنند، در حالی که یک تیم گروهی از افرادی است که هدف مشترکی دارند. در حالی که این دو شبیه به هم هستند، اما در مورد تصمیم گیری و کار تیمی متفاوت هستند.

در یک گروه کاری، اعضای گروه از یکدیگر مستقل هستند و مسئولیت پذیری فردی دارند. از سوی دیگر، در یک تیم، اعضای تیم مسئولیت پذیری متقابل دارند و برای حل مشکلات از نزدیک با هم همکاری می کنند. این پویایی ها نحوه انجام وظایف و همکاری کلی را نشان می دهد.

گروه چیست؟

به طور خلاصه، یک گروه تعدادی از افراد است که با هم کار می کنند. آنها اهداف فردی دارند که به طور جمعی برای رسیدن به آنها تلاش می کنند. در حالی که گروه ها به سمت اهداف جداگانه کار می کنند، علاقه یا هویت مرتبطی دارند که آنها را به هم نزدیک می کند.

دو نوع گروه وجود دارد: گروه های غیررسمی و گروه های رسمی.

 • گروه های غیررسمی به طور طبیعی حول علایق، هویت ها یا اهداف اجتماعی مشترک شکل می گیرند.
 • گروه های رسمی توسط رهبران شرکت ایجاد می شوند تا وظیفه ای خاص را برای یک سازمان انجام دهند.

مزایای گروه

در مورد اینکه گروه ها یا تیم ها بهتر هستند بحث هایی وجود دارد. واقعیت این است که هر دو مزایا و معایب دارند و این شما هستید که تصمیم می گیرید کدام یک برای نیازهای شما بهترین است. در اینجا برخی از مزایای گروه ها وجود دارد:

 • گروه ها روابط موقت ایجاد می کنند: از آنجایی که گروه ها بر اعضای فردی که به موازات یکدیگر کار می کنند تمرکز می کنند، روابط کاری موقت مانند پروژه های کوتاه مدت خارجی یا مشاوره داخلی موقت ایجاد می کنند.
 • گروه ها برای کارایی عالی هستند: در حالی که تیم ها برای ایجاد کارایی برای منافع بیشتر تلاش می کنند، گروه ها بر کارایی فردی تمرکز می کنند. این می تواند اثربخشی را هنگام بررسی کارهای فردی و اهداف گروهی بزرگتر بهبود بخشد.
 • تمرکز گروه ها بر رشد فردی: از آنجایی که گروه ها از کار فردی حمایت می کنند، بر رشد فردی نیز تمرکز می کنند. این را می توان در قالب افراد متخصص و نه تیمی از کارشناسان مشاهده کرد.

در حالی که کار در یک محیط گروهی دارای مزایایی است، معایبی نیز دارد. بیایید به برخی از دلایلی که چرا کار در یک گروه ممکن است برای شما مناسب نباشد نگاه کنیم.

معایب گروه

در حالی که گروه‌ها از کار فردی و رشد شغلی حمایت می‌کنند، اما همه مزایای کار در یک محیط تیمی را به اشتراک نمی‌گذارند. این معایب شامل عدم ارتباط کار با اهداف و عدم پیوند تیمی است.

برخی از معایب کار گروهی به شرح زیر است:

 • گروه ها می توانند افراد را از خود دور کنند: از آنجایی که گروه ها به صورت انفرادی کار می کنند، زمان زیادی برای تیم سازی صرف نمی شود. این عدم کار گروهی می تواند افراد را از خود دور کند و باعث ایجاد مشکلات ارتباطی شود.
 • گروه ها از اهداف سازمانی حمایت نمی کنند: به همین ترتیب، این عدم کار تیمی می تواند باعث شکاف در وضوح سازمانی شود. این امر اتصال کار به اهداف و مقاصد سازمانی را دشوار می کند.

به دلیل همین معایب است که برخی از سازمان ها کار تیمی را ترجیح می دهند، پس مهم است که مزایا و معایب تیم ها را نیز درک کنید.

تیم چیست؟

تیم به تعدادی از افراد اطلاق می شود که برای نیل به یک هدف یا نتیجه مشترک با هم کار می کنند. هر تیم مجموع اجزای آن است، به این معنی که اعضای تیم برای رسیدن به نتیجه به یکدیگر تکیه می کنند.

تیم ها برای حل مشکلات، ایجاد محصولات جدید و سایر کارکردها مانند همسو کردن علایق و اهداف با یکدیگر همکاری می کنند. انواع مختلفی از تیم ها وجود دارد، از جمله تیم های بین بخشی، تیم های فرآیندی و تیم های خود مدیریتی. هر کدام از اینها کمی متفاوت هستند اما مزایا و معایب مشابهی دارند.

مزایای تیم

کار در یک محیط تیمی مزایای زیادی دارد که همه آنها به کار در جهت اهداف یکسان و حمایت از اعضا در یک تجربه مشترک بازمی گردد. بسیاری از سازمان ها در یک محیط تیمی در مقابل یک محیط گروهی کار می کنند زیرا آنها مزایای همکاری را ترجیح می دهند. اینها شامل بهبود بهره وری و حل سریعتر مشکلات است.

برخی از مزایای کار در تیم عبارتند از:

 • تیم ها بر اساس همکاری و هم افزایی هستند: کار گروهی می تواند همکاری و هم افزایی را افزایش دهد. اینها به حمایت از هدف کلی کمک می کنند و می توانند به ارتباطات و شفافیت سازمانی کمک کنند.
 • تیم ها بهره وری گروه را تشویق می کنند: در حالی که گروه ها به کارایی کمک می کنند، تیم ها در مورد بهره وری از مزیت برخوردار هستند. این به این دلیل است که اعضای تیم از کار یکدیگر حمایت می کنند و به حل مشکل کلی کمک می کنند و کار واقعی را سازنده تر می کنند.
 • تیم ها برای حل مسئله بهتر هستند: این درست است که هر چه افراد بیشتری با هم طوفان فکری کنند، بهتر است. به همین دلیل است که کار تیمی می تواند به حل سریعتر و مؤثرتر مشکلات در اولین بار کمک کند.

مزایای کار در تیم می تواند به سازمان ها کمک کند تا به لطف کار گروهی و ارتباطات، پیشرفت کنند. با این حال، برخی از معایب وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

بیشتر بخوانید: ۶ راهکار و نکته برای بهبود تعاملات تیمی

اشکالات تیم

در حالی که تیم ها دارای مزایای مختلفی هستند، معایبی نیز دارند. این معایب شامل تلاش برای حمایت از رشد فردی و مسائل مربوط به کارایی است.

برخی از معایب کار در تیم:

 • تیم ها همیشه روی رشد فردی تمرکز نمی کنند: اگرچه همیشه اینطور نیست، برخی از تیم ها با تقویت رشد فردی مبارزه می کنند. این به این دلیل است که نتایج معمولاً بر روی منفعت بیشتر از بهترین چیز برای هر فرد متمرکز است.
 • تیم‌ها ممکن است با کارایی مشکل داشته باشند: تیم‌ها از مزیت بهره‌وری برخوردارند، اگرچه اگر فرآیندهای سازمانی درست اجرا نشود، می‌توانند با کارایی دست و پنجه نرم کنند، که می تواند باعث شود کار بیش از حد انتظار طول بکشد و ضرب الاجل از دست برود.

در حالی که تیم ها ممکن است با این معایب دست و پنجه نرم کنند، راه هایی برای به حداقل رساندن اثرات با فرآیندها و رهبری صحیح وجود دارد. نکته کلیدی تسهیل شفافیت سازمانی است که از تیم ها و افراد حمایت می کند.

نحوه رهبری گروه ها در مقابل تیم ها

اکنون که مزایا و معایب گروه ها در مقابل تیم ها را می دانید، ممکن است تعجب کنید که چگونه هر کدام به یک سازمان تبدیل می شوند. این سؤال مهمی است که باید هنگام سنجش نحوه رهبری یک گروه یا تیم در سازمان فعلی خود در نظر بگیرید.

سازمان های متمرکز بر گروه:

وقتی صحبت از رفتار سازمانی گروهی می شود، بر اساس عملکرد و پویایی گروه باید موارد زیادی را در نظر گرفت. پویایی گروه، تعاملات، نگرش ها و رفتارهای بین مجموعه ای از افراد را توصیف می کند. اینها بسته به نحوه تنظیم آنها می توانند بر کار تیمی تأثیر منفی و مثبت بگذارند.

پویایی گروه سالم شامل همکاری سیال و شفافیت است. پویایی ناسالم گروه ممکن است شامل فقدان کار تیمی باشد که منجر به انزوای فردی می شود. برای جلوگیری از پویایی ناسالم گروه، یک استراتژی متمرکز بر تیم را اجرا کنید که بر شکستن موانع ارتباطی تمرکز دارد.

نکته رهبری گروه: برای جلوگیری از مشکلات ارتباطی، بازی های تیم سازی را برای تشویق همکاری گروهی و پویایی سالم سازماندهی کنید.

سازمان های متمرکز بر تیم:

سازمان‌هایی که بر روی پویایی تیم متمرکز هستند، شفافیت بیشتر و مشکلات ارتباطی کمتری دارند. این به این دلیل است که تیم ها برای رسیدن به یک هدف مشترک با هم کار می کنند و روی حل مشکل با هم تمرکز می کنند.

این منجر به رفتار سازمانی سالم و روابط متقابل مثبت می شود. برای برداشتن این یک قدم جلوتر، اهداف جمعی را در نظر داشته باشید و به تیم خود قدرت دهید تا برای رسیدن به آن اهداف به یکدیگر تکیه کنند.

نکته رهبری تیم: هم اهداف پروژه و هم اهداف تجاری را برای ایجاد شفافیت و همسو کردن کار با اهداف مربوطه در میان بگذارید.

ایجاد جرقه تعاملات با تغییر شکل گروهی به تیمی

تغییری که برای تیم شما مناسب است ممکن است برای تیم دیگر مناسب نباشد. به این معنی که، تغییر شکل تیم می تواند به تقویت تعاملات در محل کار و روابط متقابل کمک کند.

فرقی نمی‌کند رهبر یک تیم باشید یا گروه، همیشه به یاد داشته باشید که رشد فردی را در نظر داشته باشید و با تشویق ارتباطات، بهره‌وری را بهبود بخشید.

به دنبال راه حلی برای افزایش بهره وری هستید؟ شبکه اجتماعی سازمانی کولتفرم همه افراد را در یک فضای کاری مشترک سازماندهی کرده و با مدیریت تعاملات درون سازمانی به بهبود بهره وری آنها کمک می کند. درخواست جلسه مشاوره و دموی کولتفرم

مترجم: نسرین اسکندریان
اجازه انتشار: قید نشده
نوع: ترجمه
آدرس وب سایت: https://asana.com/resources/group-vs-team
آدرس کوتاه شده: